شبانه روزی حتی جمعه ها و ایام تعطیل رسمی

تعیین جنسیت جنین و جدول تعیین جنسیت

تعیین جنسیت جنین در برخی از موارد که برای افراد دختر و پسر بودن فرزندشان مهم است کاربرد دارد. همان طور که می دانید یکی از دغدغه های خیلی از خانواده ها، داشتن جنس خاصی از نوزاد است. اگر شما از همان دسته افراد هستید، میتوانید با پیگیری دستورات زیر، شانس حصول به خواسته خودتان را بیشتر کنید. یادآوری می کنیم این روش ها فقط شانس تعیین جنسیت را قبل از بارداری بیشتر می کند.

در این مقاله راهکارهایی را جهت تعیین کردن جنسیت جنین شما ذکر خواهیم کرد، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

تعیین جنسیت

اولین نکته ای که در مورد این مبحث باید متذکر شویم، این است که برخلاف تصور قدیمی ها که می گفتند اگر دو ماه اول بارداری مادر از خوراکیهای گرم استفاده کند، بچه پسر و اگر از خوراکیهای سرد استفاده کند بچه دختر می شود، امروزه کاملا مشخص شده که این بحث پایه علمی ندارد، چون از همان بدو پیدایش نطفه اگر کروموزومهای x باهم ترکیب شوند، بچه دختر و اگر کروموزومهای x و y با هم ترکیب بشوند، بچه پسر می شود. انجام راهنمائی های زیر درباره نکات قبل از بارداری می تواند شانس انتخاب جنسیت جنین را افزایش دهد.

تعیین جنسیت

رعایت نکاتی در خصوص تعیین جنسیت توسط آقایان

1- برخلاف تصور قدیمی ها، جنسیت نوزاد تنها توسط زن تعیین نمی شود، بلکه هم مرد و هم زن در این مورد نقش دارند. تعداد اسپرم هم در جنسیت جنین نقش مهمی دارد، یعنی اگر تعداد اسپرم از 20 میلی در سی سی کمتر باشد، شانس فرزند دختر بیشتر شده و در افراد سالم و بارداری در سنین اول ازدواج و جوانی به شرط سلامت اسپرم ها، شانس داشتن پسر افزایش می یابد .

2 – نطفه های خیلی ضعیف که ممکن است در اثر بعضی از بیماریها مثل واریکوسل ایجاد شود، ممکن است در وهله اول باعث بارداری شوند، ولی بچه سقط می شود. پس اگر سقط های مکرر دارید، یکی از دلایلش می تواند همین باشد.

3 – دوران تکامل نطفه آقایان سه ماه طول می کشد. برای همین برای تقویت نطفه، آقایان باید از سه ماه قبل از بارداری همسرشون اقدام کنند.

4 – یکی از مسائل مهمی که نطفه را ضعیف می کند، سیگار است. پس اگر طالب نوزاد پسر هستید، سعی کنید حتی الامکان سیگار نکشید یا مصرفش را کم کنید .

5- مصرف روزی یک عدد ویتامین ث و یک عدد اسید فولیک از سه ماه قبل از بارداری بسیار مفید است و نطفه را تقویت می کند.

6- اگر بیضه ها تحت فشار یا گرما قرار بگیرند، در مکانیسم اسپرمها اختلال بوجود می آید. پس در طول این سه ماه از پوشیدن لباس زیرهای تنگ و شلوارهای چسبان و گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید. در طول روز اگر می توانید کیسه یخ روی بیضه ها قرار دهید.

7- برای داشتن نطفه سالم به خصوص برای پسردار شدن باید از سه ماه قبل از بارداری از مصرف غذاهای کنسرو شده و مانده و سوسیس و کالباس و پرنمک و همچنین مصرف سیگار و الکل و آبجو نیز خودداری شود .

8- مصرف سیب، آب دریا، آجیل ها مثل پسته، بادام زمینی، بادام هندی و چای دارچین و هل و گوشت قرمز و معجون (گردو آسیاب شده، پسته، کنجد، بادام) را به شیرموز مفید خواهد بود.

9 – مصرف زنجبیل و قارچ و کاهو و هرروز یک لیوان عرق کاسنی و کنگر و کشمش و مویز ( زیاد ) مفید بوده، ولی ترجیحا” دلستر نخورید.

10- از افسردگی و فشار عصبی و هوای آلوده هم زن و هم مرد به خصوص حین مقاربت دوری کنید و در اتاق خنک نزدیکی داشته باشید.

11- آقایان ماه آخر زیاد ورزش نکنند، ولی خانمها از دو ماه قبل ورزش دراز و نشست حداقل 15 دقیقه انجام بدهند.

12- خانمها هر روز 3 عدد فلفل سیاه نکوبیده را با آب قورت بدهند.

تعیین جنسیت

رعایت نکات تعیین جنسیت توسط مادر

1- املاح خون مادر هم در تعیین جنسیت نقش دارند. اگر میزان سدیم و پتاسیم بالا و میزان کلسیم و منیزیم خون پایین باشد، بچه پسر و برعکس آن بچه دختر می شود

2- محیط اسیدی یا قلیایی واژن هم نقش تعیین کننده ای دارد . محیط اسیدی دشمن کروموزوم y بوده و آن را از بین میبرد. پس برای پسر شدن نوزاد محیط باید قلیایی و برای دختر شدن محیط باید اسیدی باشد.

3- زمان نزدیکی اگر 3-2 روز قبل از تخمک گذاری باشد، بچه دختر و اگر کمی قبل یا کمی بعد ( حوالی تخمک گذاری ) باشد، بچه پسر می شود.

4- به ارگاسم رسیدن زن محیط رو قلیایی و احتمال پسر شدن رو افزایش میده .

5- وجود عفونت هم در جنس جنین اثر گذاشته و ممکن است باعث زایمان زودرس و یا حتی سقط جنین شود.

6- استرس و اضطراب و افسردگی شانس پسردار شدن را به شدت کاهش میدهد.

7- نزدیکی در هوای گرم و آلوده هم احتمال پسردار شدن را کم میکند.

8- از سه ماه قبل از بارداری مصرف قرص را قطع کرده و از کاندوم یا روشهای طبیعی جهت جلوگیری استفاده کنید.

9- خانمها در زمان پریود روزی 2 عدد خرما صبح ها بخورید.

10- زن در نزدیکی به حالت سجده باشد. بعد از نزدیکی بالش زیر کمر گذاشته و پاها رو به بالا (تکیه به دیوار) باشد و بعد هم روی پهلوی راست بخوابید.

11- پس از نزدیکی تا 2 ساعت بلند نشوید و حمام نروید.

12- زمان نزدیکی و وقوع حاملگی نقش خیلی خیلی مهمی در جنسیت فرزند دارد .

13 خانمها هر روز 3 عدد فلفل سیاه نکوبیده را با آب قورت بدهند.

اگر شما تمام نکات را رعایت کنید، ولی به زمان توجه نداشته باشید شانس خود را بسیار کم می کنید .

تعیین جنسیت برای داشتن نوزاد دختر

1- خانم ها از غذاهایی با کلسیم و منیزیم بالا استفاده کنند ( مثل لبنیات فراوان – گردو و حذف نمک و … ). این کار را باید دو تا سه ماه قبل از بارداری شروع کنید، چون دیرتر فایده ای ندارد.

2- سعی کنید 3-2 روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و به ارگاسم نرسید، چون در این حالت به علت قلیایی شدن و انقباضات ایجاد شده کروموزومهای Y زودتر خود را به تخمک میرسانند ( دخول نباید عمیق باشد )

3- قبل از نزدیکی با محلول رقیق شده سرکه ( سرکه و آب) برای شستشوی خود استفاده کنید تا محیط اسیدی شود .

4- خانمها چه در مورد فرزند دختر چه پسر از 2 ماه قبل باید مصرف اسید فولیک را شروع کنند.

تعین جنسیت برای داشتن نوزاد پسر

1- آقایان از سه ماه قبل باید روزانه یک قرص اسید فولیک و یک قرص ویتامین ث مصرف کنند و همانطور که اشاره شد باید از پوشیدن لباس زیر و شلوار تنگ، نشستن طولانی روی صندلی و گرفتن دوش آب داغ خودداری کنند.

2- آقایان از مصرف غذاهای کنسرو شده خودداری کنند.

3- خانمها از دو ماه قبل غذاهایی مانند موز – کاهو – توت فرنگی – خرما – هل – زعفران – دانه های روغنی – کره – گوشت قرمز – سیب و برنج و غذاهای نمکی را استفاده کنند.

4- خانمها لبنیات را برای این مدت از رژیم غذایی خود حذف کنند.

5- لقاح باید در حوالی تخمک گذاری صورت گیرد. ( ترجیحا” روز تخمک گذاری )

6-6- قبل از لقاح آقایان کیسه یخ روی بیضه ها قرار داده و خانمها از شستشو با محلول جوش شیرین رقیق شده با آب استفاده کنند.

7- دخول باید عمیق بوده و خانم به ارگاسم برسد.

8- محیط نباید گرم و با هوای آلوده باشد.

9- از استرس و اضطراب دوری کنید.

تعیین جنسیت جنین

ازمایش تعیین جنسیت دختر یا پسر؟

یک آزمایش ساده برای تعیین جنسیت نوزاد که بچه شما دختر می‌شود یا پسر؟ نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد یک آزمایش خون ساده در مادران آینده می‌تواند پاسخ به این پرسش را با دقتی شگفت‌آور در حدود هفته هفتم بارداری بدهد.

به گزارش آسوشیتدپرس این آزمایش خون تعیین کننده جنسیت جنین، گرچه هنوز بوسیله پزشکان آمریکایی تجویز نمی‌شود، در چند سال گذشته به صورت آنلاین در اختیار مصرف‌کنندگان بوده است. مدعای سازندگان این آزمایش در مورد تعیین زودرس و دقیق جنسیت جنین پژوهشگران مشاوره ژنتیک را برانگیخت تا این موضوع را مورد بررسی دقیق‌تر قرار دهند.

آنها 57 بررسی منتشرشده درباره آزمایش تعیین جنسیت جنین را که در چارچوب دقیق پژوهشی یا دانشگاهی انجام شده بود مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

به گفته این پژوهشگران نتایج نشان داد که آزمایش‌های خونی مانند موارد مورد بررسی با تعیین کردن جنسیت جنین، ممکن است شیوه جدیدی برای شناسایی زنان در معرض خطر به دنیا آوردن نوزادانی با بیماری‌های مشخص را در اختیار بگذارند؛ در این صورت اگر معلوم باشد جنین جنسیتی دارد که  به آن بیماری مبتلا نمی‌شود (بیماری های وابسته به جنس)، نیاز به انجام اعمال درمانی تهاجمی برطرف می‌شود.

بیشتر بخوانید: غربالگری قبل از بارداری

اما این بررسی در عین حال این نگرانی را نیز ابراز می‌دارد که ممکن است والدین از این آزمایش‌‌ها برای انتخاب جنسیت جنین با سقط استفاده کنند.

در هند علیرغم ممنوعیت اعلام شده، استفاده از روش‌های تعیین جنسیت جنین برای سقط انتخابی جنین‌های دختر به کار می‌رود. هزینه بالای به خانه بخت فرستادن دختران یکی از عوامل ترجیح فرهنگی پسران نسبت به دختران در این کشور است. در چین نیز قانون ممنوعیت داشتن بیش از یک فرزند و ترجیح سنتی برای داشتن وارث پسر به سقط انتخابی جنین‌های دختر انجامیده است. در هر دو کشور نتیجه این وضعیت ایجاد عدم تعادل شدید جنسیتی در جمعیت بوده است.

این پژوهشگران می‌گویند زوج‌هایی که این آزمایش‌ها را از سوپرمارکت‌ها می‌خرند باید درباره اینکه پس از به دست آوردن نتایج چه برنامه‌ای دارند، مورد سوال قرار گیرند.

آنها نتایج به دست آمده از آزمایش تعیین جنسیت را که می‌تواند DNA جنینی را درون خون مادران شناسایی کند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این آزمایش در شناسایی جنسیت جنین در هفته هفتم بارداری- یعنی یک هفته زودتر از زمان امکان استفاده از روش‌های معمول- 95 درصد دقت داشت. به گفته این پژوهشگران دقت این آزمایش در ادامه بارداری افزایش بیشتری هم پیدا می‌کند.

روش‌های مرسوم تعیین جنسیت جنین که معمولا به دلایل پزشکی انجام می‌شود، می‌تواند جنسیت جنین را در حدود هفته 10 بارداری مشخص کند.

شرکت Consumer Genetics مستقر در سانتاکلارای کالیفرنیا یک کیت آزمایش خون برای “تعیین زودرس” جنسیت جنین با نام “صورتی یا آبی “ (Pink or Blue) را به قیمت 25 دلار به صورت آنلاین می‌فروشد و مصرف‌کنندگان پس از ارسال نمونه، 265 دلار هم برای مشخص شدن نتایج باید بپردازند. مقامات این شرکت می‌گویند هر سال بیش از 1000 کیت به فروش می‌رود.

آنها تاکید می‌کنند که تنها در صورتی نمونه خون ارسالی را آزمایش می‌کنند که زن با امضای رضایتنامه‌ای موافقت کند که از نتایج این آزمایش برای انتخاب جنسیت جنین استفاده نکند.

به گفته آنها این شرکت، این کیت را به علت نگرانی درباره استفاده برای انتخاب جنسیت جنین به هند یا چین نمی‌فروشد.

روش‌های پزشکی که می‌توانند جنسیت جنین را مشخص کنند، از جمله شامل آمنیوستنز می‌شوند که معمولا در حدود 16 هفتگی بارداری انجام می‌شود و در آن با یک سوزن مقداری از مایع اطراف جنین بیرون کشیده می‌شود تا از لحاظ وجود ناهنجاری‌ها مورد بررسی قرار گیرد؛ در یک روش دیگر “نمونه برداری از پرزهای جنینی” که حدود هفته 10 بارداری انجام می‌شود، با بررسی بافت جفت ناهنجاری‌های احتمالی مورد شناسایی قرار می‌گیرد و سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین بیشترین دقت را در حدود هفته 13 بارداری دارد.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل در مورد تعیین جنسیت جنین و آزمایش های تشخیص جنسیت صحبت کردیم و تمام نکاتی که باید توسط آقایان و خانم ها جهت تعیین جنسیت رعایت شود در این مقاله ذکر کردیم، امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. تنها به این نکته توجه داشته باشید که برای انجام آزمایشات تشخیص جنسیت جنین از آنجایی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به بهترین آزمایشگاه مراجعه نمایید.

1 thoughts on “تعیین جنسیت جنین و جدول تعیین جنسیت

  1. احمدرضا خسروی - دسامبر 22, 2022 در 1:37 ب.ظ

    سلام من که دختر بیشتر دوس دارم از پسر

    پاسخ

پاسخ

11 − 5 =

مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه