شبانه روزی حتی جمعه ها و ایام تعطیل رسمی

بهترین آزمایشگاه ژنتیک در غرب تهران

یکی از مهم ترین ویژگی های یک منطقه دسترسی به مراکز درمانی و پزشکی می باشد. برای افرادی که در نواحی غرب تهران مانند صادقیه ، ستارخان ، شهران و … غیره زندگی می کنند نزدیک بودن به بهترین آزمایشگاه ژنتیک در غرب تهران یک مزیت به حساب می آید. آزمایشگاه ژنتیک برای بررسی اختلالات ژنتیکی و کروموزم ها یک بخش مهم در آزمایشگاه های معتبر و مهم می باشد. بهترین آزمایشگاه غرب تهران آزمایشگاه پارسه دارای بخش های متقاوتی از جمله بخش ژنتیک می باشد. یکی از فعال ترین مراجعات به بخش ژنتیک آزمایشگاه پارسه جهت آزمایشات ژنتیک قبل از ازدواج می باشد. لذا مراجعه به یک آزمایشگاه ژنتیک معتبر که نتایج درست و دقیق در اختیار شما قرار دهد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد به هر حال دریافت درست ترین و دقیق ترین پاسخ از یک آزمایشگاه تا حد بسیاری به دقت دستگاه های آزمایشگاهی آن آزمایشگاه وابسته است که بتواند در زمان درست بهترین پاسخ را در اختیار شما قرار دهد. هم چنین امکاناتی مانند جوابدهی آنلاین و نوبت دهی آنلاین از ویژگی های بارز این آزمایشگاه به حساب می آید. اگر شما هم قصد دارید به یک آزمایشگاه ژنتیک معتبر و دقیق در غرب تهران مراجعه کنید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آزمایش ژنتیک چیست؟

یکی از پرتقاضاترین آزمایشات در دهه های اخیر آزمایش ژنتیک می باشد. علت این وضعیت این است که بسیاری از بیماری هایی که در دهه حاضر شاهد آن ها هستیم مرتبط با انواع ناهنجاری های ژنتیکی می باشند. سبک زندگی ماشینی و تغییر سبک زندگی افراد به نظر می رسد بیشترین تاثیر در بروز بیماری های ژنتیکی را داشته است. متاسفانه بسیاری از اختلالات ژنتیکی قابل درمان نیستند و یا علم حاضر درمانی برای آن ها یافت نکرده است. در هر صورت بسیاری از بیماری ها مانند سرطان با وجود وابستگی به ژنتیک می تواند در انجام چکاپ های دوره ای شناخته شوند و با ااقدامات پیشگیرانه و یا اولیه مورد درمان قرار گیرند. متخصصین آزمایشگاه پارسه توصیه می کنند زوجینی که قصد ازدواج دارند برای انجام این آزمایشات به آزمایشگاه ژنتیک در غرب تهران مراجعه کرده و حتما اقدام کنند تا عوارض ناخواسته آن در امان بمانند

انواع آزمایشات ژنتیک در بهترین آزمایشگاه ژنتیک در غرب تهران

در بهترین آزمایشگاه ژنتیک در غرب تهران انواع آزمایشات و تست های ژنتیکی انجام می شود که مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشند:

 • غربالگری نوزادان پس از تولد
 • آزمایشات تشخیصی برای بررسی وجود یا عدم وجود ناهنجاری های ژنتیکی
 • تست های قبل از لانه گزینی ( این تست ها برای جنین هایی می باشد که با لقاح مصنوعی تشکیل شده اند و از لحاظ ژنتیکی مورد بررسی قرار گرفته می شوند)
 • آزمایشات قانونی مانند آزمایشات DNA ( به عنوان مثال در موارد قضایی که می خواهند مجرم را تشخیص دهند از این آزمایش ها استفاده می کنند)
 • آزمایشات تالاسمی
 • آزمایشات ژنتیکی وسندروم ایکس شکننده
 • بررسی های جهش های ژنتیکی

بخش ژنتیک آزمایشگاه پارسه

سرطان و ژنتیک

بهترین آزمایشگاه ژنتیک در غرب تهران چه ویژگی هایی دارد؟

از خصوصیات بهترین آزمایشگاه ژنتیک در غرب تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تست های آزمایشگاهی متعدد و جامع بسیاری در این ازمایشگاه انجام می شود و به این صورت همه افراد برای هر آزمایشی به این ازمایشگاه مراجعه می کنند. در حقیقت این آزمایشگاه طیف گسترده ای از خدمات را به افراد ارائه می دهند.
 • گواهینامه های بسیاری دارد به عنوان مثال ( گواهینامه های مدیریت کیفیت ، گواهی نامه مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی
 • برخورداری از تجهیزات آزمایشگاهی نوین و به روز
 • برخورداری از بهترین پزشکان و کادر حرفه ای
 • استخدام پرسنل متخصص و با تجربه
 • بهداشت و پاکیزگی محیطی بسیار
 • برخورد مناسب پرسنل با مراجعین
 • جوابدهی دقیق و با سرعت

آزمایش ژنتیک چگونه انجام می شود؟

این آزمایش معمولا از نمونه های خون انجام می شود. در بانوان باردار یا برای بررسی جنین از پرزهای جفتی و مایع دور جنین نیز استفاده می شود. آزمایشات ژنتیک در طی دو مرحله و با دقت بسیاری انجام می شود. در زوجینی که میخواهند آزمایش ژنتیک انجام دهند ابتدا مشاوره ژنتیک بین زوجین انجام می شود و تاریخچه بیماری های ژنتیکی در این افراد در آورده می شود سپس در مراحل بعدی تست های ژنتیکی و غربالگری اتفاق می افتند. این تست ها با دقت بسیار و مهارت بالا بررسی می شوند و در اختیار افراد قرار می گیرند.

کلام آخر

آزمایشات ژنتیک طیف گسترده ای را شامل می شوند بسیاری از این آزمایشات جنبه قضایی دارند و باید با دقت بسیاری صورت گیرند. هم چنین در زوجینی که ازدواج فامیلی دارند این ازمایش ها بسیار مهم هستند چرا که تشخیص به موقع ناهنجاری های ژنتیکی در افراد می تواند قدم مهمی در پیشگیری از بروز هر گونه عارضه ناخواسته در این افراد باشد. یکی از بیماری های ژنتیکی قرن حاضر سندروم ها و اختلالات متابولیک می باشد که با شناسایی ژن های معیوب می توان از آن ها پیشگیری کرد.

2 thoughts on “بهترین آزمایشگاه ژنتیک در غرب تهران

 1. رضاصادقی - می 29, 2023 در 11:36 ب.ظ

  باسلام ازمایش دی ان ای میخوام بگیرم که ببینم با پسرم همخونی داره شما انجام میدید بعد نمونه در منزل میگیرید ممنون

  پاسخ
  • پارسه لب - ژوئن 1, 2023 در 1:09 ب.ظ

   سلام لطفا با شماره تلفن های (021) 44287632-5 تماس بگیرید

   پاسخ

پاسخ

4 × سه =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه