شبانه روزی حتی جمعه ها و ایام تعطیل رسمی
(021) 44287632-5

تشخیص سرطان از طریق آزمایش خون

تشخیص سرطان از طریق آزمایش خون

بیماری سرطان یک بیماری نهفته است و زمانی مشخص می شود که توده های سرطانی در بدن فرد به طور کامل پخش شده باشد. این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد تشخیص سرطان از راه آزمایش خون در اختیار شما می گذارد. با توجه به پیشرفت های پزشکی سرطان هنوز یکی از وحشتناک ترین تشخیص هایی ست که یک بیمار می تواند از پزشک خود دریافت کند.

تشخیص سرطان از طریق آزمایش خون

 

چیزی که درمان سرطان را دشوار کرده این است که آن فقط یک بیماری نیست بلکه خانواده ای از بیماری ها با بیش از 100 عضو بوده که در انواع مختلفی  از سلول ها رخ می دهد. سرطان خون یکی از انواع سرطان بوده که متاسفانه بیشتر از بقیه گونه های این بیماری به سراغ افراد می رود.

سرطان خون چیست؟

سرطانی که از سلول های بنیادی موجود در مغز استخوان شروع می شود، یک سلول بنیادی تا حدی مانند یک نوزاد می ماند یعنی چیزی که هنوز رشد پیدا نکرده ولی از قابلیت های فراوانی برخورداری است. بسیاری از سلول های بنیادی کارکرد تخصصی پیدا می کنند و به سلول های اعضایی مثل کبد، مغز و قلب بدل می شوند. اما در بعضی بافت ها آن ها می توانند در سراسر مدت رشد و بزرگ سالی به سلول های بنیادی جدیدتری تقسیم شوند تا به طور پیوسته سلول های جدیدی تولید کنند و پا به پای نیاز های بدن پیش بیایند.

برای  مثال مغز استخوان که در آن سلول های بنیادی به انواع مختلفی از سلول های خونی مشتق می شوند، شامل گلبول های قرمز که اکسیژن را از ریه ها به سایر بافت های می رسانند. پلاکت های که با چسباندن رگ های آسیب دیده مانع از خونریزی می شوند و گلبول های سفید که از بدن محافظت می کنند و مهاجم های خطرناک را از بین می برند.

هر از گاهی در هنگام فرایند تخصصی شدن سلول بنیادی خطایی صورت می گیرد و جهش های خطرناک در DNA سلول اتفاق می افتد. سلول ها و DNA آسیب دیده موظف اند که خودشان را نابود کنند اما برخی سلول های آسیب دیده از این فرمان سر پیچی می کنند و به شکلی مهار نشدنی تکثیر می شوند، حتی در حالی که کارکرد اصلی خودشان را از دست می دهند. این ها همون چیزی هستند که ما به عنوان سلول سرطانی ازشون یاد می کنیم.

نشانه های سرطان چیست؟

اکثر دردها نشانه وجود سرطان نیستند. داشتن دردهای مداوم باید مورد بررسی قرار بگیرند، همچنین کم خونی، ضعف، خستگی پذیری، کبودی های وسیع بدون علت مشخص، کاهش وزن بیش از ده درصد وزن اولیه در ماههای اخیر میتوانند هشدار دهنده و از علائم سرطان باشند. در چنین شرایط پزشک پس از اطلاع از سوابق خانوادگی فرد تصمیم می گیرد که چه آزمایشی برای او لازم است.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی برای تشخیص سرطان از طریق آزمایش خون  به آزمایشگاه پارسه می توانید به آدرس تهران- ضلع جنوب به شمال بزرگراه جناح- بالاتر از بلوار شهید گلاب- نرسیده به فلکه دوم صادقیه- نبش کوچه عابدزاده- ساختمان پارسه- طبقه اول تا چهارم تلفن های ما 5-44287632 می باشد. همچنین می توانید از اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

سرطان بیشتر در افراد سالخورده ایجاد می شود ولی احتمال ابتلای افراد جوان به سرطان بسیار بالا می باشد. تحقیقات نشان داده خانم ها در برابر چکاپ ها ی منظم و آزمایش های سرطان نسبت به آقایان مراقب تر و حساس ترند. معمولا خانوم ها نسبت به نشانه های بیماری خیلی بیشتر نگران می شوند. البته همیشه این طور نیست و برخی از خانوم های جوان خیلی از نشانه ها را که ممکن است علائم سرطان باشد را نادیده می گیرند.

سایر ازمایشات آزمایشگاه پارسه در غرب تهران 

سرطان پروستات و آزمایش PSA

مشاوره ژنتیک

تشخیص ویروس HPV

تشخیص بیماری کبد چرب

بیوشیمی خون

تالاسمی و روش های تشخیص آن

تشخیص بیماری ژنتیکی پیش از تولد

کشت ادرار

میکروبیولوژی

آزمایش کلیه

آلرژی شناسی

و….

با تشکر مدیریت سایت آزمایشگاه پارسه (آزمایشگاه در غرب تهران)​

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه